Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Wyślij sms o Treści DZISIAJ na nr 7243

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do produkcji w własnym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy mają nadzieja kierowania do rzeczy za granicą polskich pracowników jak jeszcze obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z przyczyny na zajęcie polskim rynkiem pracy obywateli Ukrainy, toż oni są najczęściej kierowanymi do rzeczy za granicą cudzoziemcami przez naszych pracodawców.

Kierowanie jest znakomitą formą wysłania pracownika do kolejnego świecie w punktu czasowego pisania książce w tym regionie. Należy przy tym myśleć, iż w całym stanie w jakim człowiek tworzy prostą karierę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna stawka od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla pracownika delegowanego, przy czym w moc branżach obowiązują wyższe kwoty płacy minimalnej np. w branży budowlanej. Aby oddelegować turystę ze wschodu do produkcji w Niemczech, przydatne jest objęcie wizy Vander Elst. Istnieje toż wiza emitowana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o działaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody oferowania usług mającą prawo przedsiębiorstwa do realizacji naszych usług w następnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej zasadzie może tymczasowo delegować naszych gości bez wymogów uzyskiwania dla nich oddzielnie pozwoleń na pozycję co miałoby miejsce gdyby pracownik samodzielnie chciał uzyskać zatrudnienie bezpośrednio w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które określają warunki i zasady na których pracodawcy innych krajów UE mogą kierować naszych gości do produkcji w ich świata.

Niemiecka wiza Vander Elst organizowana stanowi w kierunku tymczasowego oferowania usług w Niemczech pracownika, którego do produkcji w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy zobowiązuje się ze wykonaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie zawierać zawartą umowę o książkę lub działanie z Własnym pracodawcą, w związku spośród obecnym wymaga być ubezpieczony i pracować minimum od maja u pracodawcy, który ma delegować pracownika do produkcji w Niemczech. Wymaga w związku spośród ostatnim legalnie brać na placu Polski, mieć danie na rzecz. Konieczny jest fakt emitowany przez Polski ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu ustawodawstwu w poziomie zabezpieczenia społecznego a co ważne aby wystąpić po te teksty potrzebne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce i uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który określa kraj w jakim pracownik pokrywa się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie całych tych materiałów istnieje kilka tygodni natomiast w przypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z niezbędnych dokumentów może złapać się w ok. 4 tygodniach od okresu zatrudnienia zatrudnionego w Polsce. Ten etap jest jednocześnie niezbędny aby udowodnić, że działalność w Niemczech nie jest wyjątkowym celem zatrudnienia pracownika oraz z razu po zatrudnieniu nie chyba on pozostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik człowiek jest na trwałe w Polsce natomiast jego produkcja za granicą ma charakter jedynie tymczasowy natomiast w ramach swojej aktywności w Polsce został kierowany do czynienia naszych obowiązków na obszarze Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o wydanie wizy Vander Elst należy po wcześniejszym zarejestrowaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z opłatą 75 euro (równowartość w jasnych polskich). Agencja Work Holding za uwaga przy kompletowaniu i przynoszeniu wniosku pobiera z pracodawcy dodatkową opłatę za usługę w wysokości 250 zł netto za jednego człowieka.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom uwagę we każdych procedurach i pozytywne kierowanie naszych gości do Czynności w Niemczech. Nasza podpora jest kompleksowa – z ekonomicznej oraz silnej rekrutacji gości z końców takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Nasza poprzez konsultacje prawe oraz usługę w załatwieniu wszystkich niezbędnych w toku delegowania pracowników tekstów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do wniosku należy dołączyć: dwa projekty w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i sztuki u pracodawcy, umowa pracodawcy z instytucją z pozostałego państwa UE, zaświadczenie z firmy dostarczającej usługi i dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący pracowników musi także zgłosić ten fakt w niemczech w nowych pracach w relacje z wielu szczegółów, które sam mogą wymagać poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu branż.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (oraz dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy też odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy stojący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik oddelegowany do produkcji w Niemczech podlega przepisom w obrębie płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna dzieli się w relacje z branży i np. ogólna cena to przynajmniej 9,19 euro brutto za godzinę pracy ale dla branży budowlanej wtedy w relacje od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak także same nazwy do produkcji w jakich pracownicy są delegowani przykładają dużą rolę do weryfikacji czy pracownicy otrzymują płacę dobrą z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy i nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną ilość wypłaty dla pracownika można wypłacić chociaż w sytuacji ryczałtu czy diety czyli w postępowanie niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Naszą firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków książki oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do jakiego stał delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w wymiarze wynikającym z przepisów niemieckich.

Zapraszamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców a dodatkowo Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Lokalnych firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x