Służby specjalne

Służby specjalne Resko gdzie obejrzeć ?

Wyślij sms o Treści DZISIAJ na nr 7243

„Pomocy specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to film kryminalno-sensacyjny a raczej dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie trzyma nie do tyłu wyjaśnione, istnieje wówczas konkretne bo rozwiązanie akcji jest jednorazowe i budzi się samo przez się. Zaczątkiem pracy a raczej wstępem do tej wyjątkowej opowieści o coraz bardziej charakterystycznym świecie jest zjawisko z 2006 roku czyli likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu skupia się to z brakiem oczu i uszu, które do tej fazy były proste i „dużo mogły”.

Służby specjalne Świdwin gdzie obejrzeć ?

Po tym zdarzeniu zostaje utworzona kolejna, ściśle tajna część do działań specjalnych, pisanych w białych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej uczestników jest chwila na oślep. Niby coś tam jest wyjaśnione, niby ten również drugi ma zdolności, jednakże nie do tyłu wiadomo po co i dlaczego wszystka z tych kobiet decyduje się dokonać w współczesnym związek. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo ograniczony i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

A oczywiście trafia tam podporucznik wyrzucona z ABW – w współczesnej wartości Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w dorosłym świecie bez żadnych skrupułów, założona w dresy i kurtkę za dużą o 2 rozmiary a wszystko to wyjątkowo dużo jej ulegające. Poza niej przekonany zostaje wracający z prac w Afganistanie kapitan, jaki tworzy przejawy dużej wrażliwości, emocji i zapale do ojcostwa oraz wielki ze własnymi hasłami Janusz Chabior w gospodarce byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie budujący w kwestiach tragizm i komizm.

Służby specjalne Świdwin gdzie obejrzeć ?

Ich czynność to często likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak aby nikt o niczym nie wiedział czy raczej znał więc co liczy wiedzieć, a wszystko w polu najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z świecie.

Film wykonany jest niczym wtedy u Vegi w specyficzny sposób. Akcja naszprycowana jest do ścian możliwości slangiem ze miejsc pomocy profesjonalnych i tekstami tegoż rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez wyjaśnienia mogłyby robić zwitek bezsensownych słów, niedostosowanych do pełnego kontekstu. Na ostatnie reżyser znalazł sposób, z dobrą precyzją znacząc i wyjaśniając żargon środowiskowy. Zdarzenia wynikają z określoną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne grane na ekranie w budowie przypisów dość często, miejmy możliwość nie za często.

Służby specjalne Świdwin gdzie obejrzeć ?

Mimo zdawałoby się wiadomego z indywidualnego początku motywu przewodniego filmu wtedy nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa rozciągają się na pierwszy plan. Przede każdym widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy odnajdują siebie, a przy tymże są pełni sprzeczności tak korzystnych gdy tylko można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają wartości moralne, są zazwyczaj na nowo tragedię z historia boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem przekonują się by zaraz potem kogoś pokroić na kawałki, wrabiając w współczesne Najwyższemu ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego a przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą mamę dwójki dzieci.

Służby specjalne Świdwin gdzie obejrzeć ?

Choć w współczesnym wszystkim to, co podobać pewno się szczególnie to „świeżość” i możliwość postaci. Nie są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez wyrzutów… Choć owszem czasami pewno się tak robić zaraz potem widzimy ich nowe oblicze a raczej kolejne gdyż zajmują ich koniecznie więcej niż dwa. Stąd też mimo wszystko zaczynamy być sympatię do tychże kobiet. Chcemy aby „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka wygrał z rakiem przy pomocy pani doktor, z jaką prowadził intrygująco ironiczne rozmowy.
Jednak na pozór pełni są silni, silni i prości jak skała, w sposobie to stali ludzie potrzebujący po prostu zwyczajności i bliskości drugiej osoby. Formie są wielowymiarowe plus tymże interesują, ciekawią i tworzą że chce się poznać ich treści, ich dramaty.
Kiedy okrywają że tak faktycznie nie wiedzą dla kogo tworzyli i odrzucili ten kawał roboty, który zatrząsł tym światkiem czują się zagubieni a wybierają odejść. A z obecnej opcje nie posiada już odwrotu.

To co można założyć Vedze wtedy na pewno nazbyt trudne i nie do tyłu wyjaśnione intrygi, a raczej ich przyczyny. Kto, dla kogo, za co dodatkowo po co, wszystko dzieje się tam już bez trosk o szczególiki i branie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest projekt do odstrzału więc załatwić i zapomnieć, a tak nawet nie pamiętać, że wymagało się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych jest tak ogromne, że zawsze że się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo lub samobójstwo tak nie ma zbytniego znaczenia byle było po sprawie a można było lekko i pewnie odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz biorąc, nie można przecież niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, wyjątkowa i atrakcyjna fabuła, dramaty opisane w akompaniamencie odpowiedniej dawki humoru oraz dystansu.

Służby specjalne Świdwin gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Dlaczego warto zainwestować w jakościowe soczewki?

Okulista Ciechanowiec

Dlaczego warto zainwestować w jakościowe soczewki? Soczewki są doskonałą alternatywą do okularów. Przedstawiają się większą wygodą, zezwalają na wysoką widoczność podczas pływania. Ważna w nich

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x