Firma produkcyjna-na jakie koszty trzeba się przygotować?

Firma produkcyjna-na jakie koszty trzeba się przygotować?

Wyślij sms o Treści DZISIAJ na nr 7243

Firmy produkcyjne są otwierane stosunkowo rzadko. Wynika to z faktu, że wymagają one na start dużo większych inwestycji niż firmy handlowe czy usługowe.

Firma produkcyjna-na jakie koszty trzeba się przygotować?

Najczęściej więc jest tak, że duże firmy produkcyjne powstają z niegdyś bardzo małych garażowych firm. Każdy, kto jednak decyduje się na prowadzenie firmy produkcyjnej powinien zdawać sobie sprawę z tego, że będzie ona generowała duże koszty.

Przede wszystkim do takiej firmy potrzebne są duże hale oraz odpowiednio duża działka na parking i miejsce gdzie można będzie rozładowywać dostawy. Duża działka to duży podatek od nieruchomości. Aby w ogóle taką firmę otworzyć trzeba spełnić szereg norm budowlanych i otrzymać pozytywną opinię między innymi od straży pożarnej. Trzeba poczynić także niemałe inwestycje w maszyny i środki transportu.

W toku prowadzenia produkcji ogromne kwoty wydaje się na dostawy półproduktów. Należy liczyć się więc z tym, że duże kwoty pieniężne będą ciągle zamrożone w zapasach. W zasadzie nie da się prowadzić takiej firmy bez kredytu obrotowego. Przy produkcji zawsze są jakieś straty, odpady i z tym trzeba się liczyć. Tego typu firmy są regularnie kontrolowane przez sanepid oraz dozór techniczny.

Trzeba płacić za badania hałasu i inne ekspertyzy. Do tego wszystkiego dochodzi oczywiście reklama, koszt zatrudniania pracowników i częste drogie naprawy maszyn oraz ich zużycie.

Artykuł powstał dzięki portalowi Polska Agencja pracy Tymczasowej

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kurier - Jak postąpić z firmą, która nieterminowo dostarcza przesyłki?

DPD kurierzy Kalisz Pomorski

Firma Kurierzy przejmuje się upraszczaniem całego procesu składania zamówień od wystawienia zamówienia na przesyłkę przesyłki aż do dania. Wysyłamy zarówno małe przesyłki listowne, paczki jak

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x