Firma produkcyjna-na jakie koszty trzeba się przygotować?

Firma produkcyjna-na jakie koszty trzeba się przygotować?

Wyślij sms o Treści DZISIAJ na nr 7243

Firmy produkcyjne są otwierane stosunkowo rzadko. Wynika to z faktu, że wymagają one na start dużo większych inwestycji niż firmy handlowe czy usługowe.

Firma produkcyjna-na jakie koszty trzeba się przygotować?

Najczęściej więc jest tak, że duże firmy produkcyjne powstają z niegdyś bardzo małych garażowych firm. Każdy, kto jednak decyduje się na prowadzenie firmy produkcyjnej powinien zdawać sobie sprawę z tego, że będzie ona generowała duże koszty.

Przede wszystkim do takiej firmy potrzebne są duże hale oraz odpowiednio duża działka na parking i miejsce gdzie można będzie rozładowywać dostawy. Duża działka to duży podatek od nieruchomości. Aby w ogóle taką firmę otworzyć trzeba spełnić szereg norm budowlanych i otrzymać pozytywną opinię między innymi od straży pożarnej. Trzeba poczynić także niemałe inwestycje w maszyny i środki transportu.

W toku prowadzenia produkcji ogromne kwoty wydaje się na dostawy półproduktów. Należy liczyć się więc z tym, że duże kwoty pieniężne będą ciągle zamrożone w zapasach. W zasadzie nie da się prowadzić takiej firmy bez kredytu obrotowego. Przy produkcji zawsze są jakieś straty, odpady i z tym trzeba się liczyć. Tego typu firmy są regularnie kontrolowane przez sanepid oraz dozór techniczny.

Trzeba płacić za badania hałasu i inne ekspertyzy. Do tego wszystkiego dochodzi oczywiście reklama, koszt zatrudniania pracowników i częste drogie naprawy maszyn oraz ich zużycie.

Artykuł powstał dzięki portalowi Polska Agencja pracy Tymczasowej

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polacy wobec koronawirusa

Koronawirus-czy jest zły?

Pierwsze dane na temat koronawirusa zaczęły pojawiać się na początku 2020 roku. Informacji o zakażeniach w Azji leczyli z rezerwą, sądząc, że wirus nie dojdzie

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x