Endometrioza a nowotwór - poznaj opinię eksperta.

Endometrioza Lekarz Dzierżoniów

Wyślij sms o Treści DZISIAJ na nr 7243

Endometrioza to niezwykła choroba, która dotyka jedynie kobiety. Ale dzięki rozwojowi medycyny i myśli lekarze wiedzą jeszcze nic na jej temat. I tylko geneza schorzenia nadal stanowi obiekt badań, leczenie endometriozy staje się jeszcze bardziej pomocne.

Endometrioza Lekarz Wojcieszów

Co wtedy stanowi endometrioza?

O endometriozie mówimy wtedy, gdy endometrium – tkanka dostająca się właśnie w macicy – zostaje umieszczona w własnych stronach organizmu Pacjentki. Najczęściej są to jajniki, jajowody czy okolice układu moczowego, jednak medycyna wie te przypadki, w jakich endometrium było umieszczone np. w wątrobie, a nawet mózgu. Endometrium bez względu na plac występowania przechodzi przez całe poziomy rozwoju – narastania, złuszczania się i obumierania. Tkanki dostające się w macicy w minionej fazie są usuwane z tworzywa kobiety wraz z krwią miesiączkową. Te umieszczone w własnych stronach systemu nie mają takiej propozycji i podchodzi do tzw. miesiączkowania wstecznego. Więc z kolei jest okazją powstawania zrostów, ognisk endometrialnych, dolegliwości bólowych, a ponadto bezpłodności. W tych latach specjaliści także dopatrują się w endometriozie przyczyn powstawania niektórych typów nowotworów. Leczenie endometriozy jest procesem trudnym, czasochłonnym, i ze powodu na uszkodzenie porady dotyczących podłoża jej powstania, nie istnieje pewny środek na ostatnie schorzenie. W związku spośród tym terapia endometriozy obejmuje leczenie objawowe i łagodzenie dolegliwości bólowych.

Endometrioza Lekarz Wojcieszów

Endometrioza a nowotwór

Wiele Pacjentek zastanawia się czy endometrioza jest nowotworem. Dr Piotr Rubisz z Medicus Clinic potwierdza te podejrzenia. „Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Niestety stanowi wtedy choroba złośliwa. Choć jej rozwój kliniczny istnieje taki, jak choroby nowotworowej złośliwej” – mówi w drinkiem z artykułów otwartych na kanale YT kliniki. Tkanka endometrium zlokalizowana poza jamą macicy, tworzy innego rodzaju zgrubienia i guzy zbliżone swoimi wadami do guzów nowotworowych. Przyczyn powstawania zarówno nowotworów, jaki i chorób endometrium, wybiera się między innymi w nieprawidłowo funkcjonującym organizmie odpornościowym oraz uwarunkowaniach genetycznych.

Endometrioza Lekarz Wojcieszów

Klinika leczenia endometriozy

Przy wrocławskim Medicus Clinic powstała klinika leczenia endometriozy, w jakiej nad kuracją schorzenia pracują najlepsi fachowcy z endometriozy. Nowocześnie wyposażone sale diagnostyczno-zabiegowe umożliwiają wykonanie wszystkich potrzebnych badań w przyjemnych dla Pacjentki warunkach.

Endometrioza Lekarz Wojcieszów

Specjaliści z leczenie endometriozy – metody terapii

W klinice leczenia endometriozy lekarze stosują nowe formy leczenia, nierzadka dodając je ze sobą, w celu pozyskania jak najciekawszego efektu kuracji. Pacjentki zgłaszające się do Medicus Clinic zostają otoczone najlepszą opieką, w niniejszym również dietetyka, który w oparciu o upodobania smakowe oraz alergie Pacjentki, układa specjalistyczny jadłospis. Odpowiednia dieta pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zredukować wielkość ognisk endometriozy. I dostosowuje się terapię farmakologiczną, która dodatkowo działa w konfrontacji z bólem, oraz w przypadkach mocno zaawansowanej endometriozy, poleca się leczenie operacyjne.

Endometrioza Lekarz Wojcieszów

Ponieważ endometrioza jest chorobą nieuleczalną, pacjentki, które wchodzą do kliniki leczenia endometriozy w Medicus Clinic pozostają pod opieką lekarzy do tyłu własnego działania. Ale dzięki kompleksowemu, spersonalizowanemu i estetycznemu leczeniu, istnieje szansa na ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie dolegliwości powiązanych z endometriozą.

zobacz również Endometrioza a nowotwór – poznaj opinię eksperta.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Dlaczego warto zainwestować w jakościowe soczewki?

Okulista Ciechanowiec

Dlaczego warto zainwestować w jakościowe soczewki? Soczewki są doskonałą alternatywą do okularów. Przedstawiają się większą wygodą, zezwalają na wysoką widoczność podczas pływania. Ważna w nich

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x