Dom maklerski ING Grójec

Wyślij sms o Treści DZISIAJ na nr 7243

Chyba wszystek spośród nas jednak raz brał do tworzenia z Netflixem. Istnieje wówczas bowiem jedna spośród najzwyklejszych firm, jaka udziela nam wstęp do obrazów i seriali tak w ramach miesięcznego abonamentu. Oprócz tego Netflix, poza platformą strumieniująca najlepsze produkcje filmowe i telewizyjne, trudni się również produkcją własnych obrazów i seriali. Łatwo więc wywnioskować, że teraz usługi Netflixa odpowiedzialne są na wszystkim świecie.


Dom maklerski ING Konstancin-Jeziorna

W kwietniu minionego roku, spółka miała aż 182 miliony aktywnych subskrybentów na wszystkim świecie, tym jednym kapitalizacja jej zawierała ponad 186 milionów dolarów.

Jak sugeruje się historia Netflixa?

Otóż wielu spośród nas, platforma Netflix wiąże się ze nowością i innowacyjnością na układ młodego start-upu. Nie mniej jednak, firma ta stanowi na zbycie już od ponad 22 lat, zawsze na samym powodu stanowiła ostatnie tylko niewielka wysyłkowa wypożyczalnia płyt. Właśnie od indywidualnego początku spółka cechowała się dość nowatorskim modelem biznesowym, który oparty istniała na technologiach nowych lub płytach DVD zamiast- znanych dobrze- kaset VHS. W 2010 roku jednak nastąpił szybki rozwój firmy a rozbudowanie jej prac o wielkie usługi strumieniowania obrazów i seriali online. W 2013 roku- czyli jedynie 3 lata później firma zaczęła być własne produkcje filmowe.
Dom maklerski ING Konstancin-Jeziorna

Z tego punktu Netflixa zanotował najdynamiczniejszy wzrost w bliskiej historii. W 2016 roku wypuściła ona aż 126 autorskich produkcji, lub dużo niż jakakolwiek inna sieć na świecie. W 2019 roku Netflix był właścicielem dla ponad 7000 pracowników. Nic zatem dziwnego, że imprezy tej firmy są wyjątkowo kuszące dla inwestorów.

zobacz również Czy warto inwestować w Netflix?

Zyski, ale więcej i straty

Netflix był dodatkowo stanowi spółką, która kumuluje się specjalnie na prawdziwych jakościowo serialach a instytucjach. Nie mniej jednak tego typu strategia przyniosła firmie ogromne zadłużenie, które dwa lata temu stanowiło aż 12 miliardów dolarów. Inwestorów skutecznie może odstraszać i nieustannie rosnąca konkurencja na ostatnim zbytu. Bowiem o wkłady w sektora VOD walczą też tacy giganci jak Amazon, Hulu, Disney czy tenże Apple.
Dom maklerski ING Konstancin-Jeziorna

Reklama

To tak Amazon wydaje się być najdumniejszym wrogiem i niebezpieczeństwem dla Netflixa. W ostatnim roku zajmował on aż 97 milionów płacących subskrybentów, i taż Amazon również jak Netflix również daje swoje autorskie produkcje, które sprawiają się uznaniem oglądających. Na innym miejscu umieszcza się Hulu, który zanotował aż 78 milionów płacących subskrybentów. Pnie się on a wciąż wzwyż, by zawładnąć globalnym rynkiem VOD. Kolejno czwarte miejsce zajmuje Disney, który ale nie wydaje si być wyjątkowym zagrożeniem dla Netflixa.
Dom maklerski ING Konstancin-Jeziorna

Nie mniej jednak, nie można zapominać o tym, iż na zbycie VOD istnieje także całkiem duże grono mniejszych marek a platform, które są na wstępie niezwykle długiej drogi do ostatniego, by stać się prawdziwymi potentatami. Lecz nie są one stanie w żadnym wypadku zagrozić Netflixowi.

Wkłady w sektora

Netflix zarówno w Europie kiedy a poza nią stanowi zdecydowanym liderem, w odniesieniu do pełnego rynku VOD. Według dany z USA, możemy wywnioskować, iż w 2019 roku przechodził on aż 158 milionów subskrybentów, co oznacza ponad 77% startu w sektora, który całościowo liczy sobie aż 208 milionów użytkowników. Dla porównania, możemy powiedzieć, że największy konkurent Netflixa- Amazon zanotował jedynie 46 % udziałów na zbycie VOD. Huku- trzeci konkurent Netflixa był tylko 36 % udziałów. Posiłkując się znanymi z Europy, możemy stwierdzić, że również rynek VOD kontrolowany jest poprzez Netflixa, jaki w Europie ma 52% udziałów. Amazon zaś odnotował jedynie 21 % startów w lokalnym rynku VOD.

Jak można dostać akcje Netflixa?

By uzyskać akcje Netflixa, inwestorzy mogą zdecydować się na którąkolwiek spośród kilku możliwości. Po pierwsze, najłatwiejszym zabiegiem jest ustalenie się na zakup akcji firmy na amerykańskiej giełdzie za pośrednictwem polskiego domu maklerskiego. Drugą z opcje jest z kolei zainwestowanie poprzez kontrakty CFD, czyli zawarcie porozumienia pomiędzy inwestorem a maklerem. Jednak kontrakty CFD dają nam również bezpośrednią, i tymże jednym wyłączną ekspozycję na części Netflixa, a także możliwość inwestowania z dźwignią, co stanowi efektywne dla wielu inwestorów. Trzecią opcją jest zakup akcji Netflixa za pomocą ETF-ów. Najlepiej zainteresować się:

ETF technologicznym, jaki w naszym składzie zawiera akcje prawdziwych światowych gigantów jak np. Facebook, Amazon, Netflix, Apple i Google. Jeszcze w ETF technologicznym często znajdziemy także akcje zagranicznych firm jak np. Tesla czy NVIDIA.
ETF rozrywkowy, który łączy w sobie spółki medialne i rozrywkowe. Warto dodać, iż to aktualnie w niniejszym ETFie największy udział są tylko akcje Netflixa, a wśród tegoż możemy odkryć w nim akcje takich firm jak Disney, Discovery czy Fox Corp.
Dom maklerski ING Konstancin-Jeziorna

EFT można zakupić przy pomocy brokerów forexowych i domów maklerskich.

Nie uznaje odpowiedniej reakcji na sprawdzanie czy inwestowanie w Netflixa jest korzystne bądź jeszcze nie. Należy wziąć pod uwagę zyski i zadłużenie spółki, lecz jeszcze to, iż jest ona światowym potentatem dodatkowo jej stabilnej prac na zbycie VOD mało kto zagraża.

Dom maklerski ING Konstancin-Jeziorna

zobacz również Czy Warto Inwestować W Netflix?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Dlaczego warto zainwestować w jakościowe soczewki?

Okulista Nowogród

Dlaczego warto zainwestować w jakościowe soczewki? Soczewki są doskonałą możliwością do okularów. Odznaczają się większą wygodą, idą na ogromną widoczność podczas pływania. Ważna w nich

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x